تست استاندارد فلزیاب و گنج یاب

Standard-Test-Depth-of-metal-detector

تست استاندارد فلزیاب و گنج یاب چگونه است؟

تست استاندارد فلزیاب شامل تست در خاک چند لایه میباشد . همانطور که میدانید خاک ایران یکدست و از یک نوع نیست و در محل های مختلف لایه های مختلف ریگ ، سنگ ، خاک ، کانی های معدنی و … در کنار یکدیگر حضور دارند و برای اینکه بتوانبد کاوشی دقیق داشته باشید باید دستگاهی داشته باشید که بتواند در انواع خک نفوذ کند و دارای قدرت تفکیک و حذف ذرات مناسبی باشد. توجه داشته باشید که برخی از فروشندگان عمق نفوذ یک دستگاه 10 میلیونی و یک دستگاه 100 میلیونی را برابر و مثلا 4 متر عنوان میکنند پس تفاوت این دو دستگاه در چیست؟

نحوه تست استاندارد فلزیاب باید این گونه باشد که مقدار معقولی از فلز را در عمق های مختلف در خاک طبیعی در محل های مختلف قرار دهید و سپس با دستگاه آن را پیدا کنید. خاک طبیعی شامل چندین لایه بوده و دستگاه را به چالش میکشد. توجه داشته باشید که در محل هایی که فقط یک لایه از خاک (یک جنس خاک) وجود دارد و یا در محل هایی مانند یک صخره به دلیل راحت بودن نفوذ دستگاههای ارزان قیمت و بدون امکانات خاصی نیز از عهده آن بر می آیند اما شرایط در کاوش واقعی متفاوت است و فقط دستگاهی که دارای قدرت تفکیک و حذف ذرات مناسبی است می‌تواند حداکثر راندمان را داشته باشد.

دلیل این امر این است که دستگاه ارزان قیمت در صخره که کلا یک لایه است ،به راحتی نفوذ می کند ولی هر چه تعداد لایه ها بیشتر می شود قدرت نفوذ پالس لایه اول به علت تغییر شرایط کمتر و کمتر شده و از یک حدی به بعد دیگر نمی تواند نفوذ کند.اینگونه می شود که قدرت نفوذ دستگاهی که 4 متر بود به 50 سانتی متر کاهش می یابد. توجه داشته باشید که هر دستگاه ارزان قیمتی به راحتی می تواند از صخره و خاک و سنگ که فقط از یک یا دو لایه تشکیل شده اند ، نفوذ کند ولی در مناطق باستانی که فلزی در هزاران سال پیش زیر خاک مدفون شده است و چندین لایه از مواد مختلف روی آن قرار گرفته است ،عملا راندمانی ندارد.

تفاوت در میزان نفوذ در لایه های مختلف را می‌توانید در شکل زیر ببینید:

تست استاندارد فلزیاب
depth-diference

توجه به این نکته ضروری است که دستگاه های فلزیاب پالسی دارای بیشترین عمق نفوذ در خاک ایران می‌باشند و دلیل آن نیز به تکنولوژی به کار رفته در ساخت این دستگاه ها و همچنین حساسیت کمتر این نوع دستگاههای گنج یاب به کانی های معدنی موجود در خاک ایران می باشد. بسیاری از کاوشگران به غلط بر این باور هستند که دستگاه‌های VLF دارای دقت بیشتری هستند اما از این نکته غافل می‌شوند که این دستگاهها برای کاوش در عمق زیر یک متر و همچنین ذرات ریز طلا و فلزات طراحی شده و عملاً در دفینه یابی و گنج یابی کارایی ندارند.

برای خرید دستگاه گنج یاب پالسی با کارشناسان فروش ما در فلزیاب شیراز در تماس باشید و زمان دریافت مشاوره رایگان دستگاه مناسبه کاوش خود را در کمترین زمان ممکن به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش در هر کجای ایران دریافت کنید. جهت رفاه حال کاوشگران عزیز امکان خرید قسطی فلزیاب ، تعمیرات فلزیاب ، ارتقاء فلزیاب و همچنین معاوضه فلزیاب با ملک و طلا فراهم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
تماس با واحد فروش