سرمال گنج و مفهوم آن در دفینه یابی

Sarmal-Treasure

سرمال گنج و مفهوم آن در دفینه یابی و گنج یابی

یکی از مفاهیمی که به وفور در کتابهای گنج یابی و دفینه یابی به آن اشاره شده است موضوع سرمال گنج می باشد. اگر بخواهیم به صورت خلاصه و در یک جمله توضیح دهیم، سرمال گنج به مقدار کم یا کوچک از خود جنس میگویند. در بسیاری از موارد کاوشگران چیزهای مثل سفال و مفرغ و… را پیدا کرده و فکر میکنند که این چیزها سرمال هستند. به صورت دقیق سرمال بخشی از خود جنس میباشد که برای گمراه کردن حفار و یا بستن طمع حفار که دست از حفاری کشیده و جلوتر نرود کاربرد دارد.علامت خاصی هم ندارند و در همان مسیر بار اصلی وجود دارند. باید توجه داشت که همه بارها سرمال ندارند و فقط تعداد کمی که سنگین هستند یک یا چند سرمال دارند.

گذاشتن سرمال گنج در مسیر حفاران در بسیاری از موارد کارساز بوده و فرد را از ادامه مسیر باز می دارد. حفار بادیدن سرمال با تصور اینکه به گنج اصلی رسیده از ادامه کاوش صرف نظر کرده و بدین صورت گنج اصلی از دستبرد محفوظ می ماند. بسیار مشاهده می شود که گنج اصلی در محل‌هایی که سرمال گنج یافت شده هنوز دست نخورده باقی مانده است و این موضوع را فقط کاوشگران با تجربه میتوانند بفهمند. نکته دیگری که باید به آن توجه کرد این است که جنس سرمال دفینه در ۹۹ درصد مواقع از خود جنس می باشد و اشیای بی ارزش و دارای قیمت پایین نیست زیرا اگر از اشیا بی ارزش استفاده شود احتمال منصرف شدن حفار و فریب خوردن او پایین است.

سرمال گنج
Treasure-Sarmal

سرمال گنج فقط در مسیر گنج های بزرگ قرار داده می شده و به همین دلیل برای پیدا کردن گنج اصلی باید اطراف سرمال را به شعاع ۲۰ متر با یک دستگاه فلزیاب تصویری مورد کاوش قرار داد و توجه داشته باشید که معمولاً عمق قرارگیری دفینه اصلی ۳ تا ۵ متر بیشتر از سر مال است. در بسیاری از موارد دیده شده است که نشانه هایی در نزدیکی سر مال به مسیر و محل قرار گیری دفینه اصلی اشاره می کند بنابراین محیط اطراف سرمال گنج را به خوبی بررسی کرده و به دنبال نشانه های تکمیلی باشید.

باور غلط دیگر در بین کاوشگران این است که به محض پیدا کردن یک دفینه با خود فکر می کنند که به سرمال گنج رسیده‌اند و حفاری های بی مورد خود را ادامه می‌دهند. توجه داشته باشید که همانطور که در بالا ذکر شد هر گنجی دارای سرم آن نبوده و فقط گنج های بسیار بزرگ دارای سرمان می باشند. تشخیص اینکه جنس یافته شده سر مال می باشد و یا گنج اصلی نیاز به تجربه داشته و اگر از چنین تجربه ای برخوردار نیستید می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و راهنمایی های لازم را از آنها دریافت کنید. در آخرین مطلب باید عنوان کنیم که سرمایه گنج معمولا مختص گنج های باستانی یعنی گنج هایی با قدمت بیش از ۲۰۰۰ سال میباشد و دلیل آن نیز شیوه رایج دفینه گذاری و فرهنگ مرسوم آن دوران می باشد.

برای آگاهی از لیست قیمت دستگاه فلزیاب بر روی این لینک کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
تماس با واحد فروش