فلزیاب روسی از افسانه تا واقعیت

فلزیاب روسی

جایگاه فلزیاب روسی در بازار جهانی

روسیه در بحث تولید فلزیاب و گنج یاب در بازار جهانی سهم زیادی نداشته و نمیتوان گفت که دستگاه های تولیدی این کشور چندان در جهان شناخته شده اند. اگرچه چند شرکتی که در این کشور در حوزه تولید فلزیاب فعال هستند دارای دستگاه های با کیفیت و دقیقی هستند اما دستگاه های آنها از تکنولوژی روز دنیا بهره چندانی نمیبرد و در دسته فزلیاب های متوسط قرار میگیرند. در این بین برخی از کلاهبرداران و سودجویان عرصه فلزیاب با انتشار دروغ هایی همچون فلزیاب روسی زالوتا و یا فلزیاب کبری که وجود خارجی ندارند اقدام به فروش دستگاه های فلزیاب دست ساز و بی کیفیت خود میکنند.

مین یاب zalot در سال 1939 الی 1940 در بحران جنگ جهانی دوم توسط اتحاد جماهیر شوروی ساخته و تولید شد. این دستگاه صرفا جهت یافتن فلزات مین های سطحی تا عمق 30 سانتی متر کاربرد داشت و کلا 1000 عدد از این دستگاه توسط وزارت دفاع وقت روسیه تولید گردید که البته کارایی خوبی نسبت به رقبای آلمانی خود نداشت و به کلی تولید آن متوقف شد. در سال های اخیر شرکتی در روسیه از نام Zalot سوء استفاده کرده و نام شرکت خود را “Zalotta” گذاشته است. (به حرف t توجه کنید!) این دستگاه از نظر کارایی جزو دستگاه های GPR بحساب می اید که فقط برای زمین شناسی و ژئوفیزیک کاربرد دارد و دستگاهی تحت عنوان فلزیاب زالوتا وجود ندارد. فلزیاب کبری نیز یک دستگاه GPR ساخت شرکت سوئدی RadarTeam است و کاربرد گنج یابی نداشته و اصلا روسی نیست.

در ادامه به معرفی دو شرکت روسی تولید کننده دستگاه های فلزایاب میپردازیم. با ما همراه باشید:

کمپانی فلزیاب Sphinx

کمپانی Sphinx سازنده روسی فلزیاب های بازرسی دستی در سال 1992 توسط دانشمندان، طراحان و فناوران سابق موسسه تحقیقاتی درون سنجی طیف انجمن علمی- صنعتی مسکو (Introscopy of Moscow Scientific-Industrial Association) تاسیس شد. این شرکت انواع تجهیزات جستجوی فلزات به ویژه فلزیاب های دستی و قابل حمل که در گیت های بازرسی برای اطمینان از ایمنی رویدادها، موسسات، تجمعات و … استفاده می شوند را طراحی و تولید میکند.

این شرکت بیشتر به جهت ساخت فلزیاب های دستی بسیار با کیفیت شناخته شده است. جدیدترین توسعه Sphinx، سیستم کنترل بازرسی Sphinx OKO است که مشابه آن در هیچ فلزیاب دیگری وجود ندارد. این کمپانی دارای شبکه گسترده ای از نمایندگی ها و توزیع کنندگان در بسیاری از شهرهای روسیه و کشورهای مشترک المنافع است. همچنین قابلیت سفارش آنلاین از سایر نقاط جهان نیز از دیگر خدمات ارائه شده توسط این کمپانی است.

مشتریان اصلی فلزیاب های Sphinx سازمان های امنیتی و مجریان قانون قانون، شرکت های امنیتی خصوصی، مدارس، بیمارستان ها و سایر موسسات و سازمان ها هستند. در مجموع، هزاران دستگاه فلزیاب دستی تولید شده در طول سال های فعالیت این شرکت با موفقیت در ایست های بازرسی و سایر تأسیسات محافظت شده استفاده می شود.
مدل های SPHINX VM-311، VM-611X، VM-612، VM-611 VIKHR از معروف ترین تولیدات این شرکت روسی است. این دستگاه ها با استفاده از ریزپردازنده بسیار قوی قابلیت تشخیص اجسام فلزی در محدوده دمایی وسیع را دارند و می توانند در محیط هایی با سطح بالای تداخل الکترومغناطیسی به خوبی عمل کنند. همچنین فلزیاب های Sphinx بهترین عملکرد را در مصرف انرژی داشته و دارای ساعت کارکرد بسیار بیشتری در مقایسه با فلزیاب های مشابه هستند.

کمپانی فلزیاب AKA

از سال 1993 شرکت AKA در بازار تولید فلزیاب و تجهیزات جستجو فعالیت می کند و یکی از قدیمی ترین تولید کننده های فلزیاب روسی است. فلزیاب های مدرن AKA را می توان در ساختمان های FSB، نیروهای مسلح و وزارت امور داخلی روسیه یافت. جستجوی گنج، سکه، اشیاء قیمتی و کمیاب از دیگر کاربرد های دستگاه های تولیدی این شرکت است. کمپانی AKA طیف گسترده ای از دستگاه های فلزیاب از مبتدی تا حرفه ای را تولید میکند. ثبت بیش از 60 گواهی اختراع دلیلی بر مدرن بودن دستگاه های تولیدی این شرکت است. محصولات این شرکت توسط وزارت دفاع فدراسیون روسیه، جویندگان گنج،
سرویس های امنیتی و … به طور گسترده استفاده میشوند.

این شرکت با کمک تیمی از متخصصان که آزمایش‌های میدانی محصولات جدید را در شرایط واقعی انجام میدهند، موفق شده است تا دستگاه های فلزیابی با بیشترین دقت، بالا ترین ثبات و کم ترین خطا تولید کند. فلزیاب های حرفه ای با فرکانس های مختلف در هر شکل و اندازه و تجهیزات جانبی همچون کویل فلزیاب از اصلی ترین محصولات تولیدی کمپانی AKA است. کلیه بورد های الکترونیکی در روسیه بدون لحیم کاری دستی به صورت خودکار انجام می شود. شفت، سنسور و  محفظه محصول در تایوان تولید و در نهایت در مسکو تکمیل می شود. از مهمترین تولیدات انها میتوان به مدل های AKA Smart Pulse, AKA Signum MFD, AKA Signum MFD-HM, AKA Sorex Pro, AKA Sorex 7281, AKA Sorex 7280/7280M , AKA Berkut 5 اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
تماس با واحد فروش