ویژگی های گنج یاب حرفه ای چیست

professional-treasure-detector

انتظارات ما از یک گنج یاب حرفه ای چیست ؟

پیش از خرید هر دستگاه الکترونیکی لازم است تا درباره ویژگی ها و قابلیت های آن در محیط وب جستجو کرده و دستگاه خود را با دید بازتری انتخاب کنیم. دستگاه گنج یاب نیز از این قاعده مستثنا نبوده و اگر قصد خرید یکی از آنها را دارید لازم است تا با برخی از موضوعات قبل از اقدام به خرید آشنا شوید. اولین موضوعی که شاید هر کاوشگری به دنبال آن باشد قیمت دستگاه گنج یاب است، تا بتواند با توجه به بودجه خود بهترین دستگاه گنج یاب را انتخاب کند. لازم است بدانید که قیمت دستگاههای گنج یاب از چند میلیون تا چند صد میلیون متغیر است و دلیل آن نیز استفاده از تکنولوژی ها و قطعات متفاوت در ساخت آن ها می باشد. یک گنج یاب حرفه ای دارای قیمتی بالاتر از آب های معمولی می باشد و دلیل آن نیز استفاده از قطعات پیشرفته و به روز و همچنین تکنولوژی های آپدیت تر در ساخت آن می باشد.

گنج یابی و دفینه یابی در ایران دارای قدمتی چند صد ساله است و بسیاری از از دستگاههای فلزیاب خارجی برای کاوش در ایران مناسب نیستند و دلیل این موضوع استفاده از تکنولوژی فرکانس پایین (VLF) در این دستگاه ها می باشد اولاً باعث می‌شود تا عمق کاوش نهایتاً به یک متر برسد، در ثانی این دستگاهها برای پیدا کردن طلا مناسب نیستند و با خاک ایران نیز که دارای درصد بسیار زیادی از کانیهای معدنی می‌باشد سازگاری ندارند. به دلیل استقبال بسیار زیاد کاوشگران از دستگاههای گنج یاب و فلزیاب در بازار ایران عده ای سودجو و کلاهبردار نیز اقدام به عرضه فلزیاب تقلبی تحت عنوان گنج یاب حرفه ای یا فلزیاب خارجی می کنند بنابراین لازم است تا خرید خودرو از شرکت های معتبر که دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می باشند انجام دهید و همچنین قبل از خرید با افراد با تجربه و حرفه ای در این زمینه مشورت کنید.

گنج یاب حرفه ای
Pro-metal-detector

ویژگی های یک گنج یاب حرفه‌ای را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

قیمت دستگاه گنج یاب : توجه به این نکته که هیچ ارزانی بی علت وهیچ گرانی بی حکمت نیست می‌تواند یک دید کلی و خوب به شما بدهد. با نگاهی کوتاه به آگهی های موجود در اینترنت با انبوهی از تبلیغات مربوط به گنج یاب حرفه ای ارزان قیمت مواجه میشوید. در متن بسیاری از این آگهی ها ویژگی‌های غلوآمیز و قابلیتهایی برای دستگاه فلزیاب مورد نظر نوشته می شود که در واقعیت وجود ندارند. البته که منظور ما این نیست که هر دستگاه گران قیمتی خوب بوده و یک فلزیاب حرفه ای به حساب می آید اما قیمت های بسیار پایین چند میلیونی برای یک فلزیاب حرفه‌ای با تکنولوژی پیشرفته غیرمنطقی به نظر می‌آید و نیاز به تحقیق بیشتری احساس می شود.

امکانات و قابلیتها : همانطور که میدانید دستگاه های گنج یاب به چند دسته تقسیم می شوند از جمله گنج یاب پالسی ، گنج یاب تصویری ، گنج یاب بوقی ، گنج یاب خوراک خور ، گنج یاب شاقولی و آنتنی و … که هر کدام از این ها دارای امکانات و قابلیت هایی می باشند. البته دسته ای از دستگاه ها تحت عنوان فلزیاب مکمل نیز وجود دارند که ترکیبی از چندین سیستم درون یک دستگاه می باشند. با داشتن شناخت کافی از محیط کاوش ، نوع هدف  و همچنین نوع عملیات کاوش می‌توان فهمید که به چه نوع امکانات و قابلیتهای نیاز است. پرواضح است که هر چه امکانات یک دستگاه گنج یاب بیشتر باشد دارای قیمتی بالاتر نیز می باشد. امکاناتی از قبیل تصویری بودن ، عمق کاوش مناسب ، ثبات و پایداری ، طراحی و وزن کلی دستگاه ، قابلیت انتقال دیتا به صورت بی سیم ، قابلیت اتصال به لپتاپ و تبلت و … دارای تاثیر مستقیم بر روی قیمت و کارایی دستگاه هستند.

گارانتی و خدمات پس از فروش : دستگاههای گنج یاب و فلزیاب نیز همانند دیگر دستگاه‌های الکترونیکی پس از استفاده ممکن است دچار اشکالات نرم افزاری و سخت افزاری شوند و به دلیل ماهیت پیچیده که دارند حتماً باید توسط یک متخصص مورد بازبینی قرار گرفته و در صورت لزوم تعمیر شوند. بسیار مشاهده شده است که کاوشگران دستگاه معیوب خود را نزد تعمیرکاران غیرمتخصص برده و دستگاه پس از تعمیر عملاً غیر قابل استفاده شده است ، در چنین مواقعی است که اهمیت گرانتی و خدمات پس از فروش مشخص میشود. همانطور که میدانید رسیدن به حد قابل قبولی از مهارت در کار کردن با یک دستگاه نیازمند آموزش و تمرین است و تنها با مطالعه دفترچه راهنمای یک دستگاه نمی توان به آن دست یافت یکی از مهمترین خدمات پس از فروش آموزش کار با فلزیاب است که باید توسط شرکت فروشنده ارائه شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
تماس با واحد فروش