کتاب آثار و علائم دفینه یابی (چشم طلایی)

کتاب آثار و علائم دفینه یابی

کتاب آثار و علائم دفینه یابی برای چه کسانی مناسب است؟

کتاب آثار و علائم دفینه یابی (چشم طلایی) یک راهنمای جامع و عالی برای علاقه مندان به دفینه یابی است و با خواندن آن شما چشمانی بینا خواهید داشت که به راحتی رموز و علائم دفینه ها را کشف خواهید کرد و با انواع جوغن ها آشنایی کامل پیدا خواهید کرد. با مطالعه کتاب چشم طلایی شما از حفاری های بی فایده دست دور خواهید شد و با استفاده از علائم و نشانه ها محل درست دفینه را به صورت علمی کشف خواهید کرد.

نگارنده در مقدمه کتاب مینویسد:

اصلي ترين دليلي كه بنده تصميم به گردآوري و ترجمه و چاپ اين مجموعه ارزشمند گرفته ام اين بود كه وقتي در جنگل و كوه و بيابان سردرگم به دور خود ميگشتم با خود آرزو ميكردم كه اي كاش كسي يا چيزي مي توانست با راهنمايي هاي درست و اصولي به من كمك كند تا لااقل آنقدر زجر و مشقت را به خود وارد نسازم و تكليف كار نيز هر چه سريعتر برايم روشن شود تا بجاي از دست دادن زمان و نيز سرمايه خود حتي الامكان به زندگي خود بيش از پيش لطمه وارد نسازم! چرا كه اگر به طور مثال من ميدانستم در سنگ خوك در داخل يا زير آن چيزي نمي تواند باشد و اگر قرار باشد دفينه اي هم داشته باشد در مكاني ديگر و در عمق بسيار زياد مي باشد، هيچگاه چندين روز از عمر خود را صرف شكستن سنگهاي بعضاً طبيعي و … نميكردم

با خواندن این مطلب میتوان دریافت که هدف از نگارش کتاب چشم طلایی چیست و چرا کاوشگران به آن نیاز دارند. نگارنده در مورد ماخذ و منبع این کتاب مینویسد :

کتاب چشم طلایی ترجمه کتابی به همین نام است كه در كشور تركيه در گذشته به چاپ رسيده است و مابقي مطلب تكميلي، ثمره تجاربي است كه در اين سالها و با سختي هاي بسيار شخصاً به دست آوردم. و صد درصد نمي توان گفت كه تمام مطالب اين كتاب صحيح و بي نقص است و احتمال اينكه مواردي ديده شود كه در اين كتاب موجود نباشد بسيار نادر بوده و بنده هم به آنها اشاراتي ننموده باشم يا وجود نداشته يا بسيار نادر مي باشد

کتاب چشم طلایی علاوه بر تشریح آثار و علائم دفینه یابی دارای مطالب دیگری همچون موكلين دفينه و دعاهای ذكر شده جهت رفع طلسم و … است که نگارنده در مورد آنها میگوید:

ضمناً مطالب اين كتاب بر اساس ديدگاهها و خواسته هاي اكثريت مشتركين عزيز تهيه و تنظيم گرديده است و من باب مثال بخشهايي همچون موكلين دفينه و دعاهاي ذكر شده جهت رفع طلسم و … مواردي مي باشد كه بنده شخصاً به آنها اشراف كامل نداشته و با مشورت افراد خبره و اساتيد فن تهيه گرديده و اينجانب در اين كتاب هيچ نظر و ديدگاهي در باب اين مقولات اظهار ننموده و تشخيص صحت و درستي اين مطالب به عهده خود خوانندگان گرامي مي باشد

Chashme-Talaie-Bookفهرست مطالب کتاب آثار و علائم دفینه یابی (چشم طلایی) شامل موارد زیر است:

 • گنج و گنج پژوه
 • زبان علامت ها
 • سمبل چيست؟
 • نشانه يا علامت چيست؟
 • منطق نهفته در علامتها
 • معاني مختلف در علامتها
 • الفباي مصری
 • ارقام يونانی، رومی و ميخی
 • ابجد
 • علامت هاي شكسته شده
 • علامت هايی كه مفهومشان را نمی فهميد
 • سمبل ها
 • سمبل حيوانات
 • معاني سمبل ها و نشانه ها
 • بعضي از علايم رايج در گنج يابی
 • ساروج و حلال ساروج چيست
 • نقاط دفن در صنعت گنج و دفينه
 • نسخه های گنج
 • خط ميخي فارسی باستان
 • خط پهلوی
 • كليد الفبای باستانی
 • سكه های ايران زمين

کتاب آثار و علائم دفینه یابی از ابزارهای مهم در دنیای باستان‌شناسی است. این کتاب نه تنها به کاوشگران کمک می‌کنند تا به دستاوردهای جدیدی در دفینه یابی برسند، بلکه نقش بسیار مهمی در هدایت تحقیقات در راه درست و علمی این حوزه ایفا می‌کنند. هنگامی که کاوشگران نشانه های باستانی را کشف می‌کنند، تفسیر صحیح و دقیق آن‌ها امری ضروری است و تفسیر صحیح باعث میشود تا از هزینه های اضافی کاوش جلوگیری شود.

عوامل موثر بر تفسیر آثار و علائم دفینه یابی

تفسیر نشانه‌ها و علائم باستانی به عوامل متعددی بستگی دارد و این عوامل ممکن است در هر مورد متغیر باشند. پس نمیتوان گفت که تفسیر خاصی از یک نشانه که در کتب مختلف آمده است صد درصد درست و برای همیشه ثابت است. پس اگر در یک کتاب آثار و علائم دفینه یابی با موردی مواجه شدید سریعا آن را به عنوان فکت و قانون در نظر نگیرید و جوانب مختلف را بررسی کنید. در ادامه به برخی از عوامل تاثیر گذار بر روی تفسیر های متعدد از آثار و علائم دفینه یابی میپردازیم:

زمان ایجاد و کشف اثر
تاریخ و زمان کشف یا ایجاد نشانه‌ها اهمیت زیادی در تفسیر آنها دارد. تغییرات زمانی می‌تواند تأثیر زیادی بر فهم ما از مفهوم و کاربرد نشانه ها ، کلمات ، علائم و … داشته باشد.
مکان کشف نشانه
موقعیت مکانی نیز بسیار حیاتی است. فهم ارتباط نشانه‌ها با محل کشف یا پیدایش آنها، ما را به درک بهتری از فرهنگ و تاریخ مرتبط می‌کند. مفهوم یک نشانه در محیط بیابانی با مفهوم همان نشانه در محیط کوهستانی متفاوت است.

سیاق تاریخی و فرهنگی
فهم سیاق تاریخی و فرهنگی محل کشف یا ایجاد نشانه‌ها از فاکتور های بسیار مهم است. عادت‌ها، باورها، و مفاهیم فرهنگی می‌توانند مفهوم نشانه‌ها را تغییر دهند. به همین دلیل فرهنگ مردمان یک منطقه حتما باید در تفسیر و برداشت ما از یک نشانه دخیل باشد.

علم باستان‌شناسی
علم همیشه مقدم است! دانش باستان‌شناسی در تفسیر نشانه‌ها و علائم باستانی نقش کلیدی دارد. تحلیل لایه‌های باستانی، تعاملات انسان با محیط و یافته‌های باستان‌شناسی کمک می‌کند تا تفسیر دقیق‌تری را به دست آوریم. همیشه باید از تفاسیر گمراه کننده و غیر علمی دوری جست و مطالعه خود را در زمینه ای خاص افزایش داد تا بتوان به نتایج مطلوب رسید.

زبان و نظام نمادین
در فهم نشانه‌ها، زبان و نظام نمادین آنها اهمیت دارد. اگر یک نشانه در یک فرهنگ خاص با یک معنای خاص برخوردار است، ما باید این معنا را با دقت بیشتری در نظر بگیریم. برای مثال در مناطق پر آب نشانه بز بیشتر دیده میشود و دارای دلایل خاص است.

کمک گرفتن از متخصصین حوزه‌های مرتبط
نشانه‌ها و علائم ممکن است نیازمند تحلیل و تفسیر توسط متخصصین حوزه‌های خاص باشند. به عنوان مثال، تخصص‌هایی مانند باستان شناسی، زبان‌شناسی، و انسان‌شناسی می‌توانند در تفسیر نشانه‌ها به عنوان تخصص‌های همکار وارد شوند و برداشت ما را دقیق تر کنند.

شواهد همزمان
اطلاعات اضافی و شواهد همزمان با نشانه‌ها می‌توانند در تفسیر آنها مفید باشند. ترکیب شواهد مختلف می‌تواند به یک تفسیر قوی‌تر و مستندتر منجر شود. یک نشانه در کنار نشانه های دیگر دارای تفسیری متفاوت از زمانی است که به صورت تکی در منطقه ای قرار دارد.

شرایط محیطی
شرایط محیطی مانند آب و هوا، جغرافیا و مشخصات زمین‌شناسی محل کشف نشانه‌ها نقش مهمی در تفسیر آنها ایفا می‌کنند. وجود نشانه های مختلف مانند درختان کهنسال و یا تپه های دست ساز در اطراف یک نشانه میتواند مفهوم آن را تغییر دهد.

دانلود رایگان کتاب آثار و علائم دفینه

هم اکنون میتوانید کتاب آثار و علائم دفینه یابی (چشم طلایی) را از سایت آلماتی دتکتور به رایگان دریافت کنید. این کتاب در سایت های مختلف با قیمت های بالا به فروش میرود اما ما آن را به رایگان در اختیار علاقه مندان قرار میدهیم. مطالعه کتب باستان‌شناسی اهمیت بسیار زیادی در فهم بهتر گذشته انسان و تاریخ جهان دارد. این کتب، ما را به سفری در زمان می‌برند و ممکن می‌سازند تا با فرهنگ‌ها، تمدن‌ها، و زندگی باستانی ارتباط برقرار کنیم. با ریشه‌ها و مبانی فرهنگی خود آشنا شویم و درک بهتری از تغییرات تاریخی و اجتماعی داشته باشیم. این کتب نقش مهمی در حفظ و حراست از میراث فرهنگی دارند و به ترویج ارزش‌های تاریخی کمک می‌کنند.

دانلود کتاب آثار و علائم دفینه یابی ( چشم طلایی)

آدرس دفاتر مرکزی فلزیاب IKPV :

تهران– خیابان کارگر شمالی- روبروی شیرینی هانیبال -ساختمان سامان-طبقه شش-واحد پنجم

شیراز– دینکان-جنب کوچه 21 شهید دینکانی

شماره تماس: 09917579030

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
تماس با واحد فروش